TAXI Solidarność - Region Mazowsze

O nas

Zadaniem Związku Zawodowego "Taxi Solidarność" jest wyjść naprzeciw problemom występującym w naszym zawodzie. Skutecznie przeciwdziałać w rozwiązywaniu problemów z istniejącą patologią i przeciwstawiać się traktowaniu taksówkarzy jak ludzi gorszej kategorii. Związki zawodowe mają prawo uczestniczenia w obradach Rady Dialogu Społecznego oraz opiniowania projektów aktów prawnych.

Tylko armią ludzi pokonamy wszelkie przeszkody. Trzeba pamiętać że mamy do czynienia z bardzo trudnymi przeciwnikami. Z jednej strony nieuczciwa konkurencja z wielkimi zasobami finansowymi , a z drugiej strona rządowa która w niezrozumiały sposób lobbuje nieuczciwą konkurencję.

Z silnym związkiem się rozmawia i traktuje się go poważnie, słabego można zdeptać i ignorować. Mamy wiele problemów do rozwiązania. . Zdajemy sobie sprawę, że podjęliśmy się wyzwaniu graniczącemu z cudem. Nie tak dawno padliśmy na kolana a teraz dalej się nas kopie, pomimo to podnieśliśmy po raz kolejny rękawicę i podejmujemy walkę. Nie składamy broni, nie poddajemy się. W 2020 roku zmienił się Zarząd Związku – nowe siły, nowe pomysły i chęci pozwalają widzieć światełko w tunelu. Żeby skutecznie walczyć o poprawę warunków pracy, żeby się przeciwstawić nieuczciwej konkurencji, żeby osiągnąć istotny i szanowany głos w dialogach w walce o lepsze jutro musimy się zjednoczyć i urosnąć w siłę. Możemy to osiągnąć pod warunkiem że przestaniemy gadać i narzekać a zaczniemy działać. Potrzebujemy Waszego wsparcia i Waszego głosu, a my odwdzięczymy się za mandat zaufania swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Widać jeszcze przysłowiowe światełko w tunelu, nie wywieszajmy białej flagi, udowodnijmy wszystkim że umiemy mówić jednym głosem i umiemy walczyć o lepsze jutro.

W Polsce działalność związków zawodowych reguluje ustawa z dnia 23 maja 1991. Związek zawodowy jest osobą prawną i powstaje z mocy uchwał. Związek zawodowy podlega obowiązkowi rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Numer rachunku bankowego: 71 10201013 0000 0202 0002 9272

Władze związku

Marcin Boniecki

Przewodniczący związku
m.boniecki@taxisolidarnosc.pl

Stanisław Rembek

Sekretarz

s.rembek@taxisolidarnosc.pl

Marcin Wisniewski

Skarbnik
m.wisniewski@taxisolidarnosc.pl

Andrzej Juszkiewicz

Członek Zarządu

a.juszkiewicz@taxisolidarnosc.pl

Administrator strony

nszz@taxisolidarność.pl

Pamiętaj !!!

Zorganizowani mogą więcej. Informujemy, ze składka członkowska wynosi jedynie 10 zł. miesięcznie. To tyle co jedna kawa na mieście. Jeszcze nie jest za późno ! Pomyśl o dniu jutrzejszym, pomóżcie sami sobie a jednocześnie pomożecie nam walczyć o Nas wszystkich. Wstąp w nasze szeregi – czekamy na Ciebie.

Z kim współpracujemy