Manifestacja przedsiębiorców Warszawa


W ciągu ostatnich dwóch dni w Warszawie kandydat na Prezydenta RP Pan Paweł Tanajno był organizatorem manifestacji przedsiębiorców.

W czwartek 7-go maja demonstracja zaczęła się na rondzie Dmowskiego i miała charakter protestu samochodowego. Następnie grupa protestujących przemieściła się pieszo pod Sejm i Urząd Rady Ministrów. Nie obyło się bez interwencji policji i zatrzymań. Policja zatrzymała 38 osób z czego 37 zatrzymano prewencyjnie. Wszyscy zatrzymani po przeprowadzonych czynnościach zostali zwolnieni. Policja w związku z drastycznym nieprzestrzeganiem przez protestujących obostrzeń związanych z Covid-19 przekazała do inspekcji sanitarnej 190 wniosków o ukaranie.
Dnia następnego ponownie Pan kandydat zebrał ludzi i sytuacja się powtórzyła. Tym razem tłum manifestował w ścisłym centrum Warszawy. Wśród protestujących byli również posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun.  Doszło do przepychanek z policją, rzucano petardami i plastikowymi butelkami. Osoby, które nie miały założonych  maseczek i nie zachowywali dwumetrowego odstępu były kontrolowane przez policję. Zatrzymano kilkudziesięciu protestujących w tym organizatorów Pawła Tanajno i Michała Wojciechowskiego. W stosunku do zatrzymanych zostaną przeprowadzone czynności z art. 54 Kodeksu Wykroczeń.


Należy przyjrzeć się przeszłości organizatora protestu kandydata na Prezydenta RP. Dziś Pan Tanajno kreuje się na lidera przedsiębiorców, a rok temu organizował protest przeciwko przedsiębiorcom. Rok temu popierał amerykańskiego Ubera a dziś … ?
Polscy przedsiębiorcy rywalizują z zagranicznymi korporacjami wspieranymi przez polski rząd. Czy to obecny czy poprzedni. Sytuacja się nie zmieniła. Polscy przedsiębiorcy płacą podatki a zagraniczne korporacje?


Mamy kilka doskonałych przykładów jak traktuje się w naszym kraju rodzime firmy.
Firma z oklic Warszawy bezinteresownie wyprodukowała 200 000 przyłbic ochronnych. Wszystkie zostały za darmo rozdane do szpitali. Firma miesiąc temu złożyła wniosek o atest i do dnia dzisiejszego go nie otrzymała. Co zrobił Polski rząd aby przyspieszyć uzyskanie atestu? - Nic.
Polski przedsiębioraca jest w stanie wyprodukować w odpowiedniej ilości konieczne artykuły wspomagające walkę z Covid19, jednak zamówia przyłbice z wątpliwym atestem z Chin.


Kolejny przykład.
Od 1 kwietnia 2020 roku miała być wymagana od przedsiębiorcy licencja na pośrednictwo w przewozie osób. Niestety kolejny raz nie dotrzymano słowa, a rozporządzenia ustalone z przedsiębiorcami okazały się ulotne i płonne. Przedłużono okres na uzyskanie licencji o 6 miesięcy. Dlaczego? – A może ze względu na to, że amerykański Uber nie uzyskał jeszcze licencji.
Na co zwalono winę?
Na COVID 19, bo tak było najłatwiej.
Na uzyskanie licencji było wystarczająco dużo czasu. Czy rok to za mało?
Można powiedzieć że polski rząd wyraził zgodę aby amerykański Uber i podobni jemu kradli nasze pieniądze, pieniądze Polaków, pieniądze wszystkich podatników przez kolejne 6 miesięcy.


10 maja na godz: 12,00 zaplanowana jest kolejna demonstracja.
Tym razem zgłoszona w Urzędzie Miasta i nie związana z żadnym kandydatem na prezydenta RP.
Czy pojawią się na tym proteście taksówkarze ??
Ze względu na obecną sytuację nikogo nie zachęcamy ale również nie odradzamy.
Sami podejmiecie decyzję.

następnyHerb m.st. Warszawy jest zastrzeżony znakiem towarowym.